Стежка на оз. Несамовите від спорт.бази Заросляк

 
 

Стежка на оз. Несамовите від спорт.бази Заросляк
 

 

 

Карпатський Національний Природний Парк

Стежка с/б Заросляк - озеро Несамовите.

Шлях проходить територією  Карпатського Національного Природного Парку.

Майже як в Голосіївському чи Ворзельському парку :)

 

Стежка починається у верхній частині с-бази місточком на правий (але як іти знизу вверх, то буде наліво hello) берег річки Прут. Вся територія с-б і прилеглих туристичних кіосків розташована на лівому березі річки.

 

с-б Заросляк з Верхньої стежки
початок стежки від місточка

Вхід до спорт. бази Заросляк зверху, напр.: з Говерли. Ось тут трохи вниз і перед капличкою направо (якщо йти знизу, то ЗА капличкою наліво)) ) місточок через р. Прут, за яким і починається шлях на оз. Несамовите.

Серед торгових лотків той місток не зразу й помітиш, але його добре видно зверху, з дороги, що помітно забирає вгору. Перших 1,5 км шлях лежить по дорозі на метео- та біостанції, котрі поряд стоять на схилах г. Пожижевської.

 

Примітки:

1. В нарисі світлини зменшені для компактності перегляду. Переглянути зображення в збільшеному вигляді треба навести на світлину маркер, натиснути ПРАВУ кнопку і у випадаючому меню вибрати перший рядок "Відкрити зображення у новій вкладці", потім перейти в цю нову вкладку і вуа-ля

hello

2. Світлини використані в нарисі зроблені в різні роки і різні дні. Ті, що на початку нарису -- від Заросляка до потоку Орендаж зняті 27.07.2017 р.  Наступні -- здебільшого в травні 2013 р.

 

джерело над дорогою вище місточка
місток через потічок Цибульник

Джерело край дороги, трохи вище сп. бази. Ще трохи вище просторий стіл з лавками під навісом -- там зручно усласти речі та вдягнути зручну одіж в дорогу.

Прибл. через кілометр доволі крутенького підйому перетинаємо потічок Цибульник. Далі дорога стає пологішою.

 

 

струмок Цибульник

дорога далі за Цибульником

 

Дорога далі за Цибульником.

Такий чистенький Цибульник, можна попити водички.

Над кущами бовваніє верхівка Говерли.


 другий витік Цибульника
ліс біля 2-го витоку Цибульника

Десяток хв. неспішного ходу, і перетинаємо потічок другого витоку Цибульника. Далі дорога виходить з лісу на полонини.

Рядом з потічком в лісі можна знайти майданчики для установки наметів.

 

 

вид на Козьмеськи та Заросляк
вид на Козьмеськи та Заросляк

Зліва по ходу відкриваються види на вершини Велику та Малу Козьмеськи і сам Заросляк.

 

 

Ззаду гарний вид на Говерлу
На узбіччях іван-чай

Ззаду гарний вид на Говерлу.

На узбіччях іван-чай та інші цілющі гірські трави. Які там аромати!

Кілька глибоких вдихів -- і наче запашного чайку попив tease

 

розвилка,  направо біо та метеостанції, прямо -- доріжка на Несамовите
Всьго від с.б. до Несамовитого -- 7 км

Ось і розвилка, де встанвлений спостережний пункт, мабуть, лісників.

Дорога поверта направо до будиночків біо та метеостанцій, що розташовані трохи вище на груньку (хребтику), котрий відходить віг г. Пожижевської в сторону від головного хребта.

А прямо -- доріжка на Несамовите, де автомобілі вже не їздять.

Згідно встановленим покажчикам, від Заросляка вже відійшли 1,5 км, а попереду до озера -- ще 5 км. Всьго від с.б. до Несамовитого -- 7 км.

прнго прнемсвіу ууууу 

 

відкриваютєся вид на г. Гомул
збирають 'Афини

Стежка мудро, не деручись вгору, обходить плавною дугою груньок, на якому розташовані станції і відкриваються вид на г. Гомул, перед яким вправо піднімається долина річки Данцежик, з іншого боку котрого розташована г. Данциж та його відгалудження від головного хребта, а вгорі -- г. Туркл і під ним і оз. Несамовите. Правіше Гомула видніються г. Шпиці і далі вершечок Великих Кізлів.

За пару хвилин зліва бачимо жінок, котрі працюють -- збирають 'Афини

(так місцевий люд називає чорниці). 

 

Власне шлях, котрий долаємо, то не просто стежка протоптана в траві -- то стара, можливо часів першої світової, дорога старанно розмічена по схилам, а вздовж розрахованої лінії вирівняна доволі широка смуга, очевидно, по ній їздили возами. Ця стара дорога, нинішня стежка,

поволеньки без різких перепадів  набирає висоту, прямуючи до Головного хребта.

 

вимальовується г. Данциж
удиночки станцій та Говерла

Дуга стежки вигинається правіше і поперед очима вимальовується г. Данциж (зліва на фото) та долина потоку, котрий починається між Данцигом та Пожижевсько (вершину останньої зі стежки не видно), і якого на деяких картах іменують Орендар (-ж).

Дуга вигинається далі, справа видніються будиночки станцій та Говерла.

 

 

Іван-чайок на привалі :)
місток через потічок Цибульник

Іван-чайок на привалі :) На задньому плані (правіше від цетру знімка) вершини Малої та Великої Маришевської, а між ними однойменна полонина.

На шляху чергова улоговина, поросла смереками,

за котрою знову буде дуга, обходячи черговий пагорб.

 

Але перед цим на невеликому плоскому майданчику біля інфо плакатів Нацпарку був торговельний лоток сувенірами, травами. Щось не запам'яталось чи продавали там щось їстивне, типу сир, молоко. Здається, так, але до мого підходу все розібрали :(

 

знову бачимо пол. Маришевську, котра вже розвернута майже передом
Позаду залишились будиночки станцій.

Від розвилки пройли біля півкілометра і, огинаючи черговий пагорб, зліва знову бачимо пол. Маришевську, котра вже розвернута майже передом, а не боком як раніше. Правіше добре видно перевал між Вел. Маришевською та Шпицями (самі Шпиці ховаються за Гомулом) -- за ним річки-потічки вже течуть в Черемош.З Маришевської відкривоються гарні види на півн. частину Чорногірського хребта -- від Говерли до Туркула і Гомула.

Позаду залишились будиночки станцій.

 

 

 

 

 

схили Чорногори з Маришевської

 Так виглядають з Маришевської ті схили Чорногори, по котрим проходить стежка на Несамовите. 

Крайня зліва конусна вершина Туркула.

Знято на початку травня 2013 р.

 

 

 

 

груні Озірний, Кострич, Ворохтянські гори
долина потоку Орендар все ближче

Зліва далекі види в північний бік -- груні Озірний, Кострич, Ворохтянські гори.

Відгалудження груня від Данцижа і долина потоку Орендар все ближче.

 

 

долина потоку Орендар майже поруч
ось і друг туриста -- жереп (альпійська сосна)
Ще десяток-півтора хвилин ходу і долина потоку Орендар майже поруч. 

 А ось і друг туриста -- жереп (альпійська сосна). Ще трохи лісом-кущами і вийдемо до потоку. Не доходячи сотню метрів до потоку є зручні майданчики для наметів.

 

 

Потік Орендар

Стежка обходить груньок від Данцижа

За потоком стежка-дорога йде лісом по такій же вирівняній смузі.

Тільки краєвидів майже не видно :(

 

Попередня світлина знята в кінці серпня 2011 р. Ця ж і наступні на початку травня 2013 р.

Потік Орендар, як позначено на старій польській мапі. За сучасну назву не впевнений, але точно, що він починається під сідловиною Чорногірського хребта з великим стовпчиком № 36, котра між Пожижевською та Данцигом.

 

 

заболочена низинка, вид зверху
заболочена низинка, вид знизу

Хвилин 30-40 ходу лісом стежка виходить в мокре місце -- з правого, по ходу, схилу збігає пару крупних потоків і ще якась дрібнота.

Невелика заболочена низинка, грязюки на стежці немало.

 

 

сходинка над заболоченою низинкою
дивовижно рівна, жовта в травні полонинка

За низинкою "сходинка" метрів 2-3 висотою,

а на ній дивовижно рівна полонинка, оточена крутими схилами, з одного боку вгору, з іншого -- вниз.Ніби, коли гори ще були м'якими, чарівний велетенський слон залишив вм'ятину своєю стопою.

 

доріжка до неіснуючої вже хатини

Це не стежка до Несамовитого -- ця алея закічується біля лісу. На старих мапах на цій "жовтій" рівній полонинці позначений літній будинок пастухів (колиба, стая),  тут, на краю лісу він, мабуть, і стояв.

.

.

.

 

Вище рівної полонинки стежка втягується у вузьку, завалену каміннями, ущелину між схилами Гомула і Данцигом.Але перед світлинами цієї ділянки треба подати коротку передмову.
Вперше зібрався підніматися на Туркул (Несамовите було "попутним" об'єктом) від перевалу між Вел.Маришевською і Шпицями -- там стояв мій табір (намет).До Туркула було три варіанти шляхів: верхами по головному хребту, низом через пол. Маришевську або схилом гори Гомул, де на старих мапах була позначена дорога.Верхами вже ходив, та й перепади висот там дуже значні, Маришевською здалося буде завеликий крюк то попрямував схилами Гомула, до того ж цікаво було перевірити ту стару дорогу.Початок стежки був чудови, а далі за потоком Гомулець стежка почала губитися -- ходить там мало людей. Но заморочуючись пошуками стежки взяв в руки компас та пішов по азімуту, тим більше, що згідно мапи, в кінці стежка помітно спускається вниз до в район заболоченої низики та рівної "жовтої" полонинки, а мені ж треба вгору до Туркула.Через деякий час схил круто пішов вниз, став кам'янистим -- все вірно, думаю, -- пора перетинати потік Данцежик, скоро так і трапилась. Далі починаю підніматись таким же крутим, густо засипаним крупним камінням схолом, ще повалених дерев розкидано немало. Пройшовши дві-три сотні метрів, зароїлися тривожні думки: "Куди Вас, пане, біс заніс. Чи спокій Вам, пардон, не по кишені :)" 

 

 

 

схили обабіч потоку між Гомулом та Данцижем
схили обабіч потоку між Гомулом та Данцижем

в сенсі :  до стежки, згідно мапи, метрів триста, а тут такий камінний хаос по обидві сторони потоку -- яка тут може бути стежка? Мабуть десь обходить верхом, може мапа неточна, чи сам помилився -- і довгенько ще доведеться продиратись цими хащами.

 

Та не встигли тривожні думки перерости в паніку, як зверху проявилась суцільна горизонтальна кромочка, серце радісно тьохнуло -- невже в тому хаосі якимось дивом прокладена стежка?!  аж піднімаюсь вище і... вуа-ля, bingo!

 

стежку-дорогу серед цього хаосу камінюччя
стежку-дорогу серед цього хаосу камінюччя

 Знімаю шляпу перед тими інженерами та каменярами, котрі пробили-проклали розрівняли замостили стежку-дорогу серед цього камінюччя. 

 

 

Злиття двох витоків потоку Данциж

 

Дно ущелини стрімко піднімається вгору, а стежка розмірено і поволеньки. Злиття двох витоків потоку Данциж, відмітка висоти 1395 м.

Правий, по ходу, потічок ледве не водоспадом зривається.

 

Правий, по ходу, потічок ледве не водоспадом зривається.

 

тераса, з якої стрімко зривається потік
стежка виходить вище межі лісу

Аж раптом тераса, з якої стрімко зривається потік.

Зручні майданчики для установки таборів, позначені на мапі.

Але вище стежка вже більш стрімко набирає висоту, виходить вище межі лісу і не схожа на рівну пологу смугу дороги, проте ухил не ексрімний :)

 

Вище лісу квіточки, квіточки...
Вище лісу квіточки, квіточки...

Вище лісу квіточки, квіточки...

 

 

Вище лісу квіточки, квіточки...
Вище лісу квіточки, квіточки...

Правда, то в травні. В червні вони будуть значно вище, але на додачу буде ще й море червоної рути :)

 

 

Лівіше Гомула видно вже внизу ПІД нами Маришевська
Стежка забирається вище. Кізли близько.

 

 

 

внизу ПІД нами Маришевську, Кострич...
Малі Кізли поруч

Чергова полога тераса. Лівіше Гомула видно вже внизу ПІД нами Маришевську, Кострич...

Малі Кізли поруч. За Малими виглядають Великі та Шпиці.

 

Гомул не височить над головою, а десь тут поряд
в куточку якого і примостилось озеро Несамовите

Ще на одну терасу вище, Малі Кізли наче вже й нижче нас і Гомул не височить над головою, а десь тут поряд... Залишається менше години до озера.

Ну ось і простора плоска долина-тераса, в куточку якого і примостилось озеро Несамовите. Наметів і людей там в літню пору неміряно, як у парку якогось міста :)

 

Долина Несамовитого з Туркула
збільшеному вигляді Кізли малі, Великі, Гомул, Кострич та

Наостанок пару видів зі схилів Туркула. Висяча долина-тераса озера та в збільшеному вигляді Кізли малі, Великі, Гомул, Кострич та

Ворохтянський верх на самому дальньому плані...

До нових зустрічей!Обновлен 09 апр 2018. Создан 06 апр 2018